AK Partili Nilüfer Belediye Başkan Adayı’ndan skandal konuşma: ”AKP kaddafi gibi düzen kurmak istiyor”

0
53968

AK Parti Nilüfer belediye Başkan adayı Necati Şahin’in çok yakın bir zamanda yaptığı konuşmalar sosyal medya da viral oldu. 

Onlar’ca sosyal medya kullanıcısı ve AK Parti gönüllüsü Bursa’lı adı geçen video’ya isyan etti.

Bursa’da yayın yapan özel bir TV’de 2015’de katıldığı bir televizyon programında CHP’den aday olan, şuan ki AK Parti Nilüfer belediye başkan adayı Necati Şahin’in konuşmaları gündeme bomba gibi düştü.

Necati Şahin’in programda sarf ettiği sözler kan dondurdu. 17/25 FETÖ darbesine vurgu yaparak; Çaldı çırptı bunları Allah’la baş başa bırakıyoruz ifadelerini kullanan Necati Şahin, biz aslında atadan dededen CHP’liyiz 1945 yılından rahmetlik dedem CHP’den belediye başkanı olmuş, öyle bir çıkış olmuş. Yani ben siyasi bir aileden geliyorum, Rahmetlik dedemle de hep birlikte olduk, şuan da da Cumhuriyet kurulduğundan beri demokratik parlementer düzenin, yargının, bütün kurum ve kuruşların en sıkıntılı olduğu dönemdeyiz. Yani AKP İktidarının politikası Ülkeyi yönetmeyi değilde, devleti ele geçirme politikasıdır. Aynen ortadoğu ülkeleri gibi…. yargıtayı da ele geçireyim, danıştayı, HSYK’yı, askeriye yi, savcıyı, hakimi, herşeyi….

Ama şuan da ki olay, bir taraf olan bi taraf olur, yüzde 50’yi zor tutuyorum, bunlar Türkiye için gerçekten hayra olamayacak kadar tehlikeli olaylar. İnsanları yoksullaştırıyosunuz… makarna ile kömür ile oy almaya çalışıyosunuz…. şuan gerçekten baas rejimi var. Ortadoğu da ki gibi, kaddafi gibi, saddam gibi…. Sayın Cumhurbaşkınına benzememek koşuluyla ben onun tabirini kullanacam, ben gerçekten alışığın dışında bir milletvekili olacam, çünkü devleti ele geçirme olayı var…. vakti zamanında Kaddafi gibi parti devleti kuruluyor ve herşey partiye bağlanıyor… şimdi vesayet orduyu vesayetten kurtarıp oruduyu kendine bağlamak….

Bu ifadeler tamamen AK parti’nin Nüliferde bu adayla kazanırız diye Reis’i ikna etmeye çalıştığı ve ikna olduğunu anladığımız, eski CHP’li Necati Şahin’e ait.

İşte Bursa yı sarsan o video;